Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Jún 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Čiastkový nácvik uvádzania ZaMKIS do pohotovosti a bojovej pohotovosti


Čiastkový nácvik uvádzania ZaMKIS do pohotovosti a bojovej pohotovosti
Príslušníci Základne mobilných komunikačných a informačných systémov vykonali 22. apríla a 23. apríla 2015 čiastkový nácvik uvádzania ZaMKIS do pohotovosti a bojovej pohotovosti.
Prevzatie rozkazu dalo do pohybu štáb aj jednotky ZaMKIS. Bolo nutné zvýšiť ochranné opatrenia a sprísniť kontrolu v areáli základne. Vozidlá a osoby boli v tomto období pri vstupe a výstupe do vojenského útvaru podrobené sprísnenej kontrole.
Medzi ciele nácviku patrilo zladenie činnosti veliteľstva a podriadených jednotiek pri plnení úloh po vyhlásení oranžového stupňa pohotovosti, bojovej pohotovosti a plnenie opatrení na ochranu síl BRAVO.Nácvik nemal za úlohu nielen preverenie plnenia časových noriem stanovených predpisom, ale i kontrolu spracovanej dokumentácie, jej zladenie na všetkých stupňoch velenia a precvičenie informačného toku pri odovzdávaní a prijímaní rozkazov, nariadení, hlásení a správ. Okrem iných úloh bolo precvičené použitie prostriedkov individuálnej ochrany pri vyhlasovaní varovných signálov a mnohé ďalšie.
Kvalitné plnenie úloh a spoľahlivá komunikácia medzi jednotlivými skupinami umožnila plynulý prechod ZaMKIS z pohotovosti a bojovej pohotovosti.

Čiastkový nácvik uvádzania ZaMKIS do pohotovosti a bojovej pohotovostiČiastkový nácvik uvádzania ZaMKIS do pohotovosti a bojovej pohotovostiČiastkový nácvik uvádzania ZaMKIS do pohotovosti a bojovej pohotovostiČiastkový nácvik uvádzania ZaMKIS do pohotovosti a bojovej pohotovosti

Autor: por. Ing. Martina Tománková , Foto: por. Ing. Martina Tománková - Dátum: 24.04.2015
Čítanosť: 2745
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share